Katarzyna Węgrzyn trzeci raz z rzędu Mistrzynią Polski

Kolejny rewelacyjny start, tym razem w 92. Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym (Gdańsk, 22-24.03.2024r.) odnotowały zawodniczki KU AZS UE Wrocław, które wróciły z 4 medali (1 złoty, 2 srebrne, 1 brązowy). W grze pojedynczej znakomite zawody rozegrała Katarzyna Węgrzyn po raz trzeci z rzędu zdobywając tytuł najlepszej zawodniczki w kraju. W finale zmierzyła się z Zuzanną Wielgos (Politechnika Rzeszów), a w półfinale pokonała swoją siostrę bliźniaczkę Annę Węgrzyn.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że siódmy rok z rzędu tytuł mistrzowski w najbardziej prestiżowej konkurencji (singlu) w krajowym czempionacie zdobywa zawodniczka KU AZS UE Wrocław (4 x Natalia Bajor, 3 x Katarzyna Węgrzyn).

W turnieju gry podwójnej kobiet Anna i Katarzyna Węgrzyn dotarły do finału, gdzie minimalnie (2:3, ostatni set do 10) uległy parze Agata Zakrzewska (KTS Tarnobrzeg) / Martyna Lis (Warmia Lidzbark Warm.). Był to także trzeci z rzędu finał dla bliźniczek i łącznie piąty krążek w deblu na MP Seniorek. Ostatni medal wywalczyła w grze mieszanej Katarzyna Węgrzyn w parze z Tomaszem Kotowski (Energa KTS Toruń) meldując się w grze finałowej, gdzie musieli uznać wyższość rozstawionej z numerem jeden pary Natalia Bajor (KTS Tarnobrzeg) / Marek Badowski (Bogoria Grodzisk Maz.). Kasia w swoich startach w latach 2019-2024 w grze mieszanej wywalczyła 5 medali w tym 4 złote!

Gratulujemy serdecznie zawodniczkom, całemu sztabowi szkoleniowemu oraz władzom klubu!